Aktuality

28. června 2024
Upozornění na onemocnění v MŠ

Vážení rodiče,

v MŠ se vyskytlo potvrzené onemocnění černým kašlem. Vzhledem k tomu, že se Vaše dítě mohlo dostat do styku s nakaženým dítětem, věnujte prosím v následujícím měsíci pozornost zdravotnímu stavu vašich dětí. Předáváme informace z Hygienické stanice:
"Pokud některé dítě vykazuje známky onemocnění – dráždivý kašel dlouhotrvající kašel, na který nezabírají běžně dostupné léky, který se zhoršuje v noci nebo má záchvatovitý charakter, bylo by vhodné, aby rodiče navštívili lékaře a sdělili mu, že dítě bylo v kontaktu s potvrzeným onemocněním černým kašlem. Osoba s příznaky respiračního onemocnění by neměla pobývat v kolektivu. Pokud dítě není očkováno nebo je očkováno jen částečně, telefonicky kontaktujte hygienickou stanici tč.: 554 774 128."

informace očkování

informace onemocnění