Zahradníček

Zahradnické noviny
26. dubna 2022
Jarní kabátek

Jaro v zahradě patří k nejkrásnějším období v roce. Každý den nás nepřestává překvapovat novými rozkvetlými rostlinami, novým životem. Připravíme pro vás jarní kytičkový fotografický  speciál, ať se můžete těšit s námi. Pampelišky, sedmikrásky, jedlé plevele už vystrčily zvědavé hlavičky, pažitka a libeček rostou jako z vody...  Máme zasazenou čechravu, koriandr, novou vrbu, pod jablůňkou lichořeřišnici, upravíme naše velké "pole" a jdeme sázet dál... 

 

25. března 2022
Vítání jara

Jaro ťuká na dveře, naše zahrada se těší na první voňavý oheň a společné setkání. 

V pátek 25. 3. si v dopoledních hodinách uděláme první letošní oheň, upečeme buřty, vyzdobíme zahradu jarními a velikonočními motivy.

Každá třída si může vybrat kousek zahrady k nazdobení _ vrby, mandloně, atd. 

Těší se na vás Zahradníček

 

 

 

17. března 2022
Podzimní sklizeň

Každý správný zahradník má na podzim plno práce. Tak je to i v naší zahrádce. Po útoku slimáků nám zbyly jenom brambory, ale ty stály za to. Odrůda červená, salátová se v puse jenom rozplývá. Paní kuchařky nám uvařily velký hrnec pro všechny, s máslem a solí to byla dobrota. Zasloužili jsme si ji všichni, sklidili jsme úrodu, uklidili společně s tatínky zahradu k zimnímu spánku. Naplnili jsme dva kontejnery nepořádku, zasadili nové keře a ještě nás čeká katrování kompostu. Děkujeme všem za pomoc.